خدمات ویژه در این مرکز

مقاله ها

لبخند زیبا چیست؟ اصول داشتن یک لبخند زیبا کدامند؟

 

تاثیر یک لبخند زیبا بر چهره هر فرد چیزی است که نمیتوان از نظر دور داشت . لبخند زیبا که امروزه گاها از آن بنام لبخند هالیوودی نام برده میشود، سالهاست ذهن بشر را با خود درگیر کرده است زوری که در اسکلت های مومیایی شده از هزاران سال قبل ، گاها آثاری از درمانهایی مشابه به ارتودنسی اولیه و ابتدایی بچشم میخورند.

با داشتن یک لبخند زیبا، شما می‌توانید در کارتان بسیار موفقتر باشید، چرا که با اعتماد به نفس بسیار بالاتری با دیگران صحبت می کنید ، می‌خندید ، و دیگران نیز این اعتماد به نفس بسیار بالاتری را در شما خواهند دید . در مجموع ، داشتن یک لبخند زیبا ، شما را چه از لحاظ اجتماعی، چه خانوادگی و چه فردی ، و شخصی ، بسیار شادتر و موفقتر خواهد نمود .

 

اصول یک لبخند زیبا چیست؟

اول: دیده شدن دندان‌های ثنایا یا قدامی یا همان چهار دندان جلویی هر فک.
در هر فرد بصورت نرمال باید تمام طول 4 دندان قدامی فک بالا دیده بشود که این مشخصه ی یک لبخند جوان و زیبا است.
یکی از مشخصه های مسن شدن، کاهش دیده شدن این دندانها است . بطوریکه با بالا رفتن سن فرد، به تدریج مقدار کمتری از این 4 دندان جلویی فک بالا در هنگام لبخند دیده میشود . بنابراین ، دیده شدن زیادتر چهار دندان قدامی بالا، نشان دهنده ی جوانی است.
بطور کلی میزان دیده شدن دندانهای قدامی در مردان نسبت به زنان کمتر است . در مردان در هنگام لبخند نسبت به زنان ، دندانهای پایین بیشتری دیده میشوند. مقدار دیده شدن 4 دندانهای قدامی هر فک تحت تاثیر عوامل دیگری هم هست.
ردیف بودن دندانها ،رنگ دندانها، ابعاد دندانها ، و بزرگی انها ، و مسیله بسیار مهم دیگر،، اینست که فرد چه مقدار اعتماد به نفس دارد و اجازه ی دیده شدن دندانهای قدامی خود را به دیگران می‌دهد.

دوم: دیده شدن لثه
لثه سالم، یعنی لثه ی صورتی روشن . در این صورت دیده شدن حاشیه لثه ، به مقدار محدودی، به زیبا شدن لبخندتان کمک میکند ، لثه های قرمز و دارای خونریزی و متورم و بد رنگ، و یا لثه های تحلیل رفته، ناسالمند. ارتفاع و حاشیه لثه، و بطور کلی کیفیت و کمیت لثه شما، چیزیست که هر بیننده را ناخود اگاه تحت تاثیر قرار می‌دهد، میزان دیده شدن لثه ها در حد نرمال و محدود، باعث زیبایی شما می‌شود ولی بیشتر دیده شدن لثه ها از حد محدود طبیعی، منجر به تحت تاثیر قرار دادن نمای دندانها شده، و در مطب زیبایی دکتر شبستری ، با تکنیک های خاص جراحی لثه ، حذف میشوند تا نمای زیباتری بیابند .

سوم: قوس لبخند

قوس لبخند ایده آل ، دارای دو جز بسیار نزدیک نسبت به یکدیگر است. قوسی که از اتصال لبه دندانهای قدامی بالا ایجاد میشود و قوسی که در هنگام لبخند بر روی لب پایین ایجاد میشود، باید متناسب باشند . هنر ما در کلینیک زیبایی دکتر شبستری، ایجاد تناسب هر چه بیشتر مابین این دو است .

 

برای دیدن و دریافت تصاویر و اطلاعات بیشتر در این زمینه و سایر موارد به کانال تلگرامی دکتر شبستری و همینطور اینستاگرام دکتر شبستری مراجعه بفرمائید :

 

 

ادرس کانال تلگرام : drshabestari@

 

ادرس اینستاگرام : drshabestari3