پرسش ها و پاسخ های متداول

خدمات ویژه در این مرکز

Notice: Undefined property: stdClass::$id in /home/drshabesta/domains/drshabestari.com/public_html/old/plugins/content/yo_related_news/yo_related_news.php on line 62

اپارات

 

سوال وارده در مورد هزینه درمان ریشه ( عصب کشی ) و ترمیم ( پرکردن ) دندانها

پاسخ:

دندانها بسته به محل قرارگیری در فک ، تعداد ریشه های متفاوتی دارند .
دندانهای جلوی دهان معمولا یک یا دو ریشه دارند .
دندانهای میانی ، گاها یک و گاها دو ریشه و دندانهای کرسی انتهای دهان ، غالبا 3 یا 4 ریشه دارند
بر خی ریشه ها ، صاف هستند  و بدون وجود هیچ گونه مشکل خاصی با روش ها و وسایل معمول این کار میتوان انها را درمان کرد.
ولی برخی از انها ، منحنی و گاها کانال عصبی بشدت باریک دارند و از نظر تکنیکی ، درمان آنها با روشها  و و سایل معمول قابل انجام نیست.
بسته به تعداد ریشه ها و کانالهای دندانها ،  و نوع ریشه ها ، هزینه درمان ریشه هر دندان از دندان دیگر متفاوت است.
وزارت بهداشت و درمان ، هر ساله لیست خاصی از تعرفه های مربوط به درمان های دندانپزشکی همانند درمان ریشه و.....را  منتشر میکند
در مطب دکتر شبستری ، تعرفه مصوب وزارت بهداشت جهت انجام درمان ریشه  عینا از بیماران اخذ میگردد و بیماران مبلغی اضافه بر تعرفه مصوب دولتی را نمی پردازند .
جهت تعیین تعداد و نوع ریشه ها ،و نهایتا برآورد  هزینه درمان ریشه یک دندان،   داشتن عکس رادیوگرافی الزامی است .

در مورد پرکردن ( ترمیم ) دندانها :اینکه چه نوع موادی در ترمیم دندان بکار می رود ؟ همرنگ دندان ؟ یا مواد نقره ای رنگ آمالگام، یا سایر مواد ترمیمی همانند سرامیک ها یا حتی سایر فلزات ، هزینه ترمیم متفاوت است .

بسته به اینکه  پوسیدگی دندان ، یک سطح ( فقط سطح جونده ) دندان را درگیر کرده  یا سطوح جانبی و دیواره های تشکیل دهنده دندان را ، هزینه متفاوت است .
اینکه یک دیواره و یا دو دیواره یا ....از دندان مورد نظر پوسیده است ، در تعیین هزینه ترمیم آن موثر است.

هر ساله در لیست مصوب وزارت بهداشت و درمان و دولت ، انواع ترمیم ها بسته به همرنگ دندان بودن ( کامپوزیت ) و یا تیره رنگ بودن (آمالگام )  و همبنطور تعداد سطوح درگیر پوسیدگی ،  هزینه های متفاوتی برای ترمیم دندانها تعیین و تصویب میشود.
در مطب دکتر شبستری ، عینا مصوبه دولت در این زمینه رعایت میشود.
جهت برآورد دقیق هزینه ترمیم یک دندان ،علاوه بر انتخاب نوع ماده ترمیمی توسط خود بیمار و دندانپزشک مربوطه ،  نیازمند معاینه حضوری و همینطور بررسی رادبوگرافی آن دندان خاص هستیم .

با توجه به رایگان بودن معاینه و مشاوره در مطب دندانپزشکی  دکتر شبستری ، پیشنهاد میکنیم که جهت  معاینه دقیق دهان و دندان ها یتان و اطلاع از وضعیت سلامت دهان و دندان و   بر آورد هزینه درمانهای دندانپزشکی خود ، حتما با ما تماس بگیرید و در ساعات کار مطب جهت انجام معاینه و مشاوره رایگان ، حضور بهم رسانید .


اگر در مشهد زندگی نمیکنید و یا مشغله کاری این اجازه را بشما نمیدهد ، عکس رادیو گرافی دقیق دندانهای خودرا برایمان ارسال بفرمایید تا بتوانیم بشما در این باره پاسخ نسبتا دقیقی بدهیم.
با ما تماس بگیرید
38455826

ساعت 9 الی 12 صبح
ساعت 4 الی 9 شب

 

 

برای دیدن و دریافت تصاویر و اطلاعات بیشتر در این زمینه و سایر موارد به کانال تلگرام دکتر شبستری و اینستاگرام دکتر شبستری مراجعه بفرمایید :

 

 

آدرس کانال تلگرام : drshabestari@ 

 


آدرس اینستاگرام : drshabestari3