خدمات ویژه در این مرکز

Notice: Undefined property: stdClass::$id in /home/drshabesta/domains/drshabestari.com/public_html/old/plugins/content/yo_related_news/yo_related_news.php on line 62

درباره ما

Notice: Undefined property: stdClass::$id in /home/drshabesta/domains/drshabestari.com/public_html/old/plugins/content/yo_related_news/yo_related_news.php on line 62

نمونه کارها

Notice: Undefined property: stdClass::$id in /home/drshabesta/domains/drshabestari.com/public_html/old/plugins/content/yo_related_news/yo_related_news.php on line 62

مقالات

Notice: Undefined property: stdClass::$id in /home/drshabesta/domains/drshabestari.com/public_html/old/plugins/content/yo_related_news/yo_related_news.php on line 62

مرکز درمانی ما

Notice: Undefined property: stdClass::$id in /home/drshabesta/domains/drshabestari.com/public_html/old/plugins/content/yo_related_news/yo_related_news.php on line 62

اپارات


آیا عامل اصلی  موفقیت و دوام یک ایمپلنت ، مرغوب بودن و برند آن است ؟آیا اولین سوالی که بعنوان بیمار متقاضی ایمپلنت بایستی از مطبی که به آن مراجعه میکنم بپرسم،   چه باید باشد ؟ نام برند ایمپلنت ؟ یا   .......  ؟
دوستان متقاضی کاشت ایمپلنت  ، لطفا دقت کتید :

بگذارید مثالی برایتان بزنم :


بهترین  و گرانترین و پیشرفته ترین و با دوامترین''' اتومبیل  ''' جهان ، اگر در دست یک راننده ناشی باشد ، یا ، در جاده ای غیر استاندارد و پر از چاله و پیچ های خطرناک و قرارگیرد ، احتمال آنکه در دره سقوط کند و مسافر و سرنشینان ان خودرو را به کشتن بدهد ، زیاد است .برعکس ، اگر ساده ترین و ارزانترین اتومبیل دنیا ، در اختیار  یک راننده حرفه ای ، استاد رانندگی ،  با احتیاط ، با تجربه و آگاه از خطرات پیش رو در جاده قرار بگیرد و جاده نیز ، از حداقل استانداردهای روز جهانی برخوردار باشد ،  شما یقین خواهید داشت که سرنشینان این خودرو بسلامت به مقصد خواهند رسید .
حداقل داستان این خواهد بود که به این یکی ،  بیشتر از مورد اول ، اعتماد خواهید کرد .دقت کنید :

ایمپلنتهای مرغوب و با کیفیت بسیاری در بازار ایران وجود دارند . البته در مقابل ،  ایمپلنتهای بی کیفیت و بسیار ارزان قیمت هم  ،  کم نیستند .

استفاده از فلزات نامرغوب و تکنولوژی ساده ، موجب ارزانتر تمام شدن قیمت ایمپلنت شده و لذا ، هزینه تمام شده برای بیمار ،  کمتر  خواهد بود .
فلز نامرغوب و ارزان قیمت و یا تکنولوژی ساده و ابتدایی  که در ساخت ایمپلنت بکار میرود ، موجب آن میشود که ایمپلنت بدرستی به استخوان جوش نخورد و در جای خود محکم و فک جوش نشود.  
مشکل دبگر ایمپلنتهای نامرغوب آنست که  علیرغم جوش خوردن به استخوان در ابتدای کار و ماههای اولیه ،   در دراز مدت ، استخوان دور ایمپلنت تحلیل میرود و نتیجتا ایمپلنت لق شده و می افتد .در مرغوبیت ایمپلنت ، هم مواد و فلزاتی که از آن ساخته میشوند، نقش دارند و هم تکنولوژی ساخت  آنها و محاسبات فیزیکی و مکانیکی پیچیده  بر روی طرح و شکل  خاص  هر یک از آنها و نحوه جوش خوردن آنها به استخوان فک نه تنها در کوتاه مدت ، بلکه ماندگاری و دوام این جوش خوردگی در دراز مدت هم مهم است .


دقت کنید که هر کشوری دارای شرکت ها و کارخانجات  مختلفی در زمینه  ساخت ایمپلنت و سایر تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی    است .  و نام یک کشور دلیل بر مرغوبیت  ایمپلنت و یا عدم مرغوبیت آن نیست . بعنوان مثال :
نوع خاصی از ایمپلنتهای کره جنوبی وجود دارند که در رده بندی جهانی ، چهارمین و گاها پنجمین  جایگاه ایمپلنتهای مرغوب و پرفروش  را در خود آمریکا و انگلیس و ...  در دست دارند .
در مقابل ، ایمپلنتهایی از کشورهای آلمان ، فرانسه یا ایتالیا یا حتی خود امریکا وجود دارند که اصولا جایگاهی در رده بندی جهانی ایمپلنتهای مرغوب و پرفروش در خاک امریکا و اروپا و استرالیا را ندارند .


نکته مهمی که باید بدانید آنست که تعداد زیادی از انواع مختلف  ایمپلنتهایی که در کشور ما بفروش میرسند ، دارای کیفیت مناسب هستند  و تاکید بیش از حد بر روی نام کشور سازنده ، بی دلیل است .


مهمتر از برند یا کشور سازنده ایمپلنت ، عامل  ''انسانی ''  و شخص جراح است .
همانند راننده با مهارتی که در ابتدای این پست ذکر شد ، یک جراح زبده و چیره دست و عالم و باسواد ، با در اختیار داشتن وسایل و تجهیزات مناسب و پیشرفته جراحی همانند سیستم پیزو سرجری یا لیزر و ..... میتواند از یک ایمپلنت  با کیفیت متوسط ، چنان دندانی برایتان بسازد که چند برابر ایمپلنت دندان مرغوبتری که توسط فرد کم  تجربه با مهارت نه چندان زیاد کاشته میشود ،  عمر کند .


تجربه و تخصص و مهارت فرد جراح و آشنایی او به علم روز و بروز بودن معلومات او  و تجربه او و ...  رزومه و سابقه ی یک جراح ،  بسیار مهمتر از اسم کشور سازنده ایمپلنت است .

بیاد داشته باشید که :
اصولا  فرد جراحی که رزومه ی او خاص است و از مهارت و توانایی و علم و تخصص خاصی برخوردار است بخود اجازه نمیدهد که برای بیمارانش از ایمپلنت نامرغوب استفاده کند ، چراکه چنین پزشک متبحر و متخصصی ، هیچگاه نام و اعتبار و رزومه درخشان خودش را با کاشتن ایمپلنت  نامرغوب آنهم فقط بخاطر ارزان قیمت بودن ، زیر سوال نمی برد .


پس ، رزومه شخص جراح و توانایی و تجربه و تخصص و تعهد اخلاقی و علمی دندانپزشک شما ، نقش پر رنگتری از اسم کشور تولید کننده ایمپلنت دارد .
اینکه جراح ، ایمپلنت شما را چگونه و با چه زاویه ای و در چه نقطه ای بکارد؟ ،  از چه تکنیکی استفاده کند ؟ از چه سایزی  از ایمپلنت ها در کدام نقاط استفاده کند ؟  محاسبه آنکه  چند ایمپلنت باید بکارد تا بتواند فشارهای ناشی از جویدن را در دراز مدت تحمل کند و ایمپلنتها بعد از چند سال لق نشوند و ......   بسیار مهمند .واجبست بدانید که :

 اگر شخص جراح ، نسبت به وجود کانال عصبی و عروق خونی موجود در استخوان فک پایین هشیار و اگاه نباشد و دقت نکند ، ممکنست که بوسیله قرار دادن ایمپلنت با سایز نادرست ، وارد کانال عروق عصبی و خونی فک پایین و پوست صورت و لب های پایین شده و حتی آنها را قطع کند و آسیب جبران ناپذیری به اعصاب حسی صورت و لب شما وازد آورد .
یا در فک بالا ، با بی دقتی وارد فضاهای سینوسی اطراف بینی شده و کف سینوس و غشا پوشاننده آنرا سوراخ کرده و عوارض بدی را متوجه بیمار سازد . ( پست جداگانه ای در مورد عوارض اینگونه ی  جراحی های  ناشیانه ایمپلنت یا حوادث اتفاقی حین کار باستحضار خواهد رسید )
نکته مهم بعدی در دوام ایمپلنت ،  کیفیت و نوع روکش روی ایمپلنت است که اگر بنحو مناسبی ساخته نشود ، مرغوبترین ایمپلنتها نیز بدلیل تجمع مواد غذایی و میکروبها در زیر لبه ی روکش میتوانند  دچار عفونت لثه شده و بیفتند .

مرغوبیت و نحوه ساخت روکش روی ایمپلنت ،  هم ، عامل بسیار مهم و تاثیر گزار در دوام و ماندگاری ایمپلنت میباشد

عامل مهم  دیگر  ، رعایت بهداشت مناسب توسط شماست
اگر مسواک نزنید و از ابزاری همچون واتر جت یا واتر پیک (دستگاه شوینده زیر و دور ایمپلنتها با فشار اب و هوا ) استفاده نکنید و معاینات چند ماه یکبار نداشته باشید ، ممکنست  لثه دور ایمپلنتها  عفونت کرده و استخوان تحلیل رفته و ایمپلنتها بیفتند .


این چند عامل ، اهمیتشان در دوام و ماندگاری ایمپلنت حتی از برند و کشور سازنده ایمپلنت هم ،  مهمتر است .


دقت کنید که
در مطب دکتر شبستری از بهترین برندها ی ایمپلنت ساخت کشورهایی همچون امریکا . استرالیا . انگلستان . فرانسه و کره جنوبی استفاده میشود . همگی این ایمپلنتها تایید شده و گارانتی شده هستند و کارخانجات سازنده  هر یک از آنها در کشور مربوطه ،  جزو بهترینها و قدیمی ترینها محسوب میشوند.

دقت کنید که
علاوه بر ایمپلنتهای پیچی شکل معمولی و رایج ، انواع اشکال و فرمهای مختلف ایمپلنت در مطب دکتر شبستری وجود داشته و جهت پاسخگویی به نیازهای متفاوت بیماران مختلف  استفاده میشود

خوشبختانه مجموعه کامل و بزرگی از برندهای مختلف و انواع خاص ایمپلنت برای بیمارانی که دچار مشکلات نازکی استخوان هستند وجود دارد که در بسیاری از موارد ، نیاز به پیوند استخوان از نواحی مختلف بدن را مرتفع میسازد .

 

برای دیدن و دریافت تصاویر و اطلاعات بیشتر در این زمینه و سایر موارد به کانال تلگرام دکتر شبستری و همینطور اینستاگرام دکتر شبستری مراجعه بفرمائید :

 

آدرس کانال تلگرام : drshabestari@

 

آدرس اینستاگرام : drshabestari3