خدمات ویژه در این مرکز

مقاله ها

دندانپزشکی زیبایی و انواع لامینت یا ونیر های دندانی

لامینت و ونیر چیستند ؟لامینت و روکش های lumizirشرکت Denmat   لامینت های لومینیر   مخصوصی  را تولید میکند که از یک تکه ی موتولیتیک جامد زیر کونیا ساخته می شود و در عین نازکی زیاد و عدم نیاز به تراش  دندان از استحکام فوق العاده برتری نسبت به سایر روکش های مشابه برخوردارند، این سیستم (لومی زیر) نامیده می شود lumizir


غالب هنرمندان و ستارهای مشهور هالیوود  ، در دهان خود از این نوع خاص لامینت دندانی دارند .
نمونه کارهای شرکت  Denmat ، لامینت های لومی زیر و لومینیر را میتوانید در  تصاویر در ذیل  ملاحظه فرمایید .


معرفی لامینت لومینیر lumineersنوع بسیار خاصی از لامینت های سرامیکی است با ضخامت حدود نیم میلی متر که در اکثر اوقات نیاز به تراش دندان ندارد. از نوع خاصی از سرامیک به نام سرینات پرسلن یا cerinate porcelain توسط شرکت DENMAT در ایالت کالفرنیای امریکا ساخته میشود. دفاتر بین المللی نمایندگی های این شرکت در کانادا برزیل و مکزیک و جزایر کاراییب و اخیرا امارات متحده عربی  حضور دارند
این توع سرامیک سرینات بسیار شفاف است و به راحتی خواص طبیعی مینای دندان را دارا هستند
لومینیرها توسط سیستم های کامپیوتری  cadcam و یا سیستم پرس از سرامیک فلدسپاتیک سرینات،ساخته میشوند
لومینیر ها گاها با نازکی  0/2 تا 0/3 میلی متر بوده و در عین حال به شدت استحکام دارند
لومینیرها در مقایسه با ونیرهای معمولی فرسایش و سایش کمی ایجاد می کنند
لومینیرها در تمام رنگ های سرامیکی رایج موجود هستند
لومینیرها برای 20 سال گذشته تحت مطالعه و تحقیقات کلینیکی و دانشگاهی قرار داشته اند و از پشتوانه غنی علمی و کلینیکی برخوردار هستند.
مطب دکتر شبستری در مشهد در ارتباط مستقیم با نمایندگی این شرکت در امریکا و  امارات متحده عربی میباشد و اماده ارائه خدمات دندانپزشکی  پیشرفته زیبایی همانند محصولات این شرکت و لابراتوار خاص به شما عزیزان میباشیم .در  اينجا تعدادي از اين مواد و روش هاي مدرن را با يکديگر مرور مي کنيمکامپوزيت ها (Composites):
کامپوزيت ها که به مواد ترميمي سفيد يا همرنگ دندان معروفند با چنان سرعتي پيشرفت کرده اند که درصورتي که توسط کمپاني معتبري ساخته شده باشند و با تکنيک حساس توصيه ‏شده توسط کارخانه بوسيله دندانپزشک با تجربه کار شوند مي توان با اطمينان به جاي ترميم هاي قديمي آمالگام (مواد نقره اي) از آنها استفاده کرد. تعداد زيادي از ترميم  ها را چه در دندان هاي قدامي (جلويي) و چه در دندان هاي خلفي (عقبي) مي توان با اين مواد ترميم کرد. مزيت ترميم با اين مواد تنها شکل و رنگ زيباي آنها نيست بلکه براي ترميم با اين مواد دندان کمتر تراش مي خورد و بافت آن بيشتر محفوظ مي ماند. به علاوه، اين مواد به دليل باند شدن (چسبيدن) به دندان ساختمان آن را نيز تقويت مي کنند.
ونير ها     یا      لامینت   های  مستقیم کامپوزيتي (Composite veneers):

در دندان هاي قدامي که شکل، رنگ، سايز و يا موقيت مناسبي ندارند و امکان ارتودنسي براي بيمار وجود ندارد و يا ارتودنسي به تنهايي براي بازگرداندن زيبايي کافي نيست مي توان از مواد همرنگ بهره گرفت. در صورتي که دندان ها پوسيدگي و يا ترميم بدرنگ و معيوب قديمي نداشته باشند به بي حسي نيازي نيست و دندان اصلأ تراش نمي خورد و سطح آن فقط براي چسبندگي بيشتر کمي زبر مي شود. سپس به کمک رنگ هاي مختلف مواد همرنگ شکل و رنگ دندان به طور دلخواه فرم داده مي شود. اين درمان به يک جلسه زمان نياز دارد و در صورت تمايل بيمار مي تواند در جلسه ديگر نياز هاي زيبايي خود را به ميزان بيشتري تامين نمايد.

پس از درمان، بيمار بايد بعد از مصرف نوشيدني هاي رنگي مثل چاي، قهوه يا خوراکي هايي مثل پفک و مواد غذايي حاوي زعفران يا رب گوجه فرنگي يا موادي از اين قبيل دهان خود را شستشو دهد و از مسواک متوسط یا گاها زبر استفاده کند.لامینیت یا پوشش های زیبایی چینی :

لامينت يک لايه نازک از چيني پخته شده است که مي توان آن را به ناخن مصنوعي تشبيه کرد که ‏روي دندان مي چسبد . مزيت اين روش در تراش کم دندان ( در حد قسمتهایی است که بیرون زده و یا آسیب دیده است )
 که با آن مي توان لبخندي فوق العاده جذاب را به فرد هديه کرد.

 

 

برای دیدن و دریافت تصاویر و اطلاعات بیشتر در این زمینه و سایرموارد به کانال تلگرامی دکتر شبستری و همینطور اینستاگرام دکتر شبستری مراجعه بفرمائید :

 

ادرس کانال تلگرام : drshabestari@

 

ادرس اینستاگرام : drshabestari3