خدمات ویژه در این مرکز

مقاله ها

واترپیک یا واترجت دندانی چیست ؟بهترین روش زدودن جرمها و غذای تجمع یافته در اطراف'''' ایمپلنتها '''''و بریچ و روکشها ، دستگاه واتر پیک یا واتر جت دندانی است .زدودن با آب ( Water picking )

زدودن با آب که با عنوان water flossing  شناخته می شود با نخ کشیدن سنتی دندان ها متفاوت است.زدودن باقیمانده های مواد غذایی بوسیله ی آب می تواند مناطقی را که با نخ دندان دسترسی به آن ممکن نیست، تمیز نماید.

زدودن با آب با بهره گیری از یک دستگاه خاص انجام می شود که جریان آب را با فشار مناسب بر روی سطوح دندانها و لثه هدایت می کند. به جای خراشیدن دندانها توسط نخ برای حذف پلاک، آب با فشار لازم لثه را ماساژ داده و باقیمانده های مواد غذایی را از فواصل بین دندانها خارج می کند.زدودن با آب مزایای بسیاری دارد، استفاده از Water pick  ، به خصوص برای افراد دارای براکت و یا انواع دیگری از دستگاه ها مانند روکش، ایمپلنت، دست دندان مصنوعی و یا پروتزهای اورتودنسی آسان است .
ماساژ لثه نیز می تواند سلامت لثه را بهبود بخشد و امکان تمیز نمودن مناطقی که با نخ کشیدن سنتی امکان پذیر نیست، را فراهم می کند.در تحقیقات متعدد دانشگاهی ، ثابت شده است که بوسیله دستگاه واتر پیک ، میزان بیشتری از باکتری های موجود در دهان شسته و نابود میشوند .

دستگاه واتر پیک ، آب را با شدت و فشار بر روی دندانها و لا به لای روکش ها و ایمپلنتها هدایت میکند و ضمن ماساژ لثه ، غذای باقیمانده را شسته و عوامل عفونی را میزداید .

توصیه جدی ما به تمام بیماران ایمپلنت آنست که حتما و حتما از دستگاه واتر پیک استفاده کنند


این دستگاه همانند دستگاه مسواک برقی توسط کارخانه های متعدد و باشکال متعدد ساخته میشود
انواع قابل حمل و پرتابل  و یا انواع ثابت دارد .

با داشتن سر لوله های اضافی ، سایر افراد خانواده نیز میتوانند از آن استفاده کنند.

در مورد خرید این دستگاه در ایران ، حتما از طریق اینترنت سرچ کنید و فروشنده های  این سیستمها را در تهران و شهرستانها بیابید

سعی کنید انواع پرتابل و قابل حمل آن را تهیه کنید .


در ذیل تصاویر نمونه واتر پیک یا واتر فلاس ارائه میگردد .

            

 

 

برای دیدن و دریافت تصاویر و اطلاعات بیشتر در این زمینه و سایر موارد به کانال تلگرام دکتر شبستری و همینطور اینستاگرام دکتر شبستری مراجعه بفرمائید : 

 

 

آدرس کانال تلگرام : drshabestari@ 

 

آدرس اینستاگرام : drshabestari3