خدمات ویژه در این مرکز

مقاله ها

کدام نوع ایمپلنت بهتر است

با توجه به تنوع ایمبلتهای موجود در بازار می‌خواستم ببرسم کدام یک از مارکهای موجود بهتر می‌باشند. مارک‌های مختلفی مثل استرا، سوییس پلاس، ایمپلنت‌های کره‌ای و… به من بیشنهاد شده. ممنون می‌شم اگر راهنمایی کنید.

 

 nوست عزیز، ایمپلنت به مانند خرید لوازم خانگی نیست که به دنبال برند آن باشیم. درمورد ایمپلنت اول باید یک دکتر مورد اعتماد پیدا کنید که بتواند تمام مراحل جراحی و پروتز ایمپلنت

را .انجام دهد. برخی کلینیک ها فقط مرحله اول که کاشت فیکسچر ایمپلنت است را انجام داده ، و شما سه ماه بعد برای ادامه درمان و نصب پایه روی لثه ای اباتمنت و ساخت روکش ، بایستی به پزشک دیگری مراجعه کنید که گاها میتواند مشکل ساز باشد ، قطعات بعدی موجود نباشند و یا کسی که روکش ها را میسازد ، موافق با محل کاشت پایه اولیه فیکسچر نباشد و .......عدم هماهنگی قبلی این دو میتواند مشکل ساز بشود .

در عین حال باید مطمئن شوید تجربه کافی و موفق در این زمینه دارد. اگر از طریق بیمارانی که وی قبلا درمان کرده است معرفی شوید که بسیار بهتر ا ست.

مثل هر کار جراحی یا فنی دیگری ، تجربه قبلی بسیار مهم است.


ببینید چه تعداد ایمپلنت بطور تخصصی در سال می‌کارد و روکش میکند .
برخی پزشکان ، در سال هزاران ایمپلنت می‌کارند و روکش میکنند و در این زمینه به چنان مهارتی رسیده اند که تجربه و مهارت آنان با همکاران دیگری که گاها ، تعداد معدودی ایمپلنت جراحی و روکش میکنند قابل مقایسه نیست.

 


هنگامی که به چنین پزشکی مراجعه کنید مسلما ایشان با سیستم‌هائی از ایمپلنت کار کرده است و می‌داند کدام یک از این‌ها بهتر است و مورد مناسب را به شما معرفی می‌کند.

 

هم اکنون اکثر سیستم‌های ایمپلنت وارداتی موجود از استاندارد کافی برای ورود به کشور برخوردارند و این تجربه و دانش دکتر است که در تعیین نوع آن بیشترین تاثیر را دارد که کدام نوع را در کدام بیمار و کدام ناحیه استفاده کند .


انواع مختلف ایمپلنت برای کیفیت های مختلف استخوان و بیماران مختلف وجود دارند .

کاش به جای برند ایمپلنت به دنبال بهترین پزشک باشیم

 

کانال دکتر شبستری
@drshabestari