مراحل کاشت ایمپلنت

۱۳۹۸-۱۱-۱۳ توسط amir0
dental_implants_sherman_tx.jpg

استنباط غلط از اجزا و مراحل کاشت ایمپلنت

ایمپلنت کوتاه

دوستان دقت کنند ،، گاها برخی مراکز ، منظورشان از قیمت ایمپلنت ، فقط و فقط انجام مرحله اول آن ، یعنی جراحی کاشت فیکسچر ایمپلنت است مرحله دوم و مرحله سوم که ، بستن قطعه بالای لثه ای ایمپلنت بنام اباتمنت و همینطور ساخت و نصب روکش روی آن را انجام نمی‌دهند . لذا هزینه ای که به بیمار گفته میشود ، تنها مربوط به انجام مرحله اول درمان ، یعنی کاشت فیکسچر ایمپلنت در داخل استخوان است .

لذا ، گاها از ما پرسیده میشود که ، چرادر فلان شهر یا فلان محل درمان ، هزینه ایمپلنت ، مثلاً نصف هزینه پیشنهادی شما برای انجام درمان مشابه است ؟

در بسیاری موارد ،
علت آنست که در آن محل درمان یا شهر خاص، منظورشان از کاشت ایمپلنت ، تنها شامل :کاشت قطعه اول پیچ شکل بنام فیکسچر است و نیمه دوم درمان ، که نصب قطعه دوم بنام اباتمنت در بالای فیکسچر است همینطور قطعه سوم که روکش روی آن است را انجام نمی‌دهند ، و بیمار بایستی به دندانپزشک دیگری برای تکمیل کاشت ایمپلنت خود و نصب روکش روی آن مراجعه کند و هزینه آنرا ،،،، جداگانه ،،، بپردازد .دقت کنید که ،، کاشت یک ایمپلنت بطور کامل ، معمولا بطور کلی ، شامل سه مرحله ، و سه قطعه اصلی است :

مراحل کاشت ایمپلنت

مرحله اول
، کاشت قطعه اول داخل لثه و استخوان ، که اغلب شکل یک پیچ است و فیکسچر نامیده میشود .

مرحله دوم
بعد از سه تا شش ماه، قطعه دوم بر روی فیکسچر نصب میشود که آنرا اباتمنت می نامند ،

مرحله سوم
قالب گیری و ساخت و نصب روکش است که در انتها ، انجام میگیرد .

لذا دقت کنید که وقتی هزینه درمان ایمپلنت را از مطبی یا مرکز درمانی خاصی می پرسید ، سوال کنید که آیا مبلغ هزینه پیشنهاد شده ، شامل هر سه مرحله است ؟؟
یا فقط مرحله اول را انجام خواهند داد .

پیش از ادامه توضیح در مورد علت تفاوت هزینه ها برای ایمپلنت مشابه در مراکز با شهرهای مختلف ، توجه شما را به تصاویر ذیل جلب میکنم

دقت کنید که یک درمان ایمپلنت کامل شامل سه قطعه ، در سه مرحله است

قیمت ایمپلنت
قیمت ایمپلنت

تفاوت در کیفیت اجزا

قطعات سه گانه ایمپلنت ، فیکسچر ، اباتمنت و روکش روی آنها ، مثل هر ابزار و وسیله دیگری ، در کمپانیهای مختلف ، در کشورهای مختلف ، و به اشکال ، و ابعاد و کیفیت های متفاوتی ساخته میشوند .هم اکنون ، حتی در ایران ، قطعات ایمپلنت تولید میشود و هر روزه در دهها مرکز درمانی دندانپزشکی در سراسر کشور ، در دهان بیماران متقاضی کاشته میشود .

کیفیت های بسیار متفاوتی از شرکت های مختلف سازنده ، وجود دارد که هزینه خرید و تهیه آنها ، گاها چندین برابر انواع ارزانتر است . که این موضوع ، در هزینه درمان شما کاملا تاثیر گذار است .نکته بعدی ، تفاوت در کیفیت روکشی است که در انتها ، ساخته و نصب میگردد . روکش های مختلفی با استفاده از تکنیک های مختلف ، و مواد مختلف وجود دارند که هزینه آنها گاها به دو سه برابر انواع ارزانتر می‌رسد و این مسیله، کاملا در هزینه نهایی درمان ایمپلنت ، تاثیر گذار است .

افزایش هزینه های درمان

گاها ، بدلیل نازکی و یا کوتاه شدگی استخوان متعاقب تحلیل استخوان و لثه ، نیازمند پیوند استخوان در محل ایمپلنت هستیم .پیوند و کاشت استخوان، هزینه اضافی را بر بیمار تحمیل می‌کند .انواع بسیار متفاوتی از استخوان پیوندی وجود دارد که هزینه خرید آن برای یک مرکز درمانی ، میتواند دهها برابر انواع ارزانتر باشد این استخوانها ، می‌توانند از نسوج اجساد انسانی ، گاها برخی حیوانات ، و یا بطور صنعتی و آزمایشگاهی تهیه شده باشند . که همه اینها در هزینه تمام شده برای پیوند استخوان بهمراه کاشت ایمپلنت موثز خواهد بود

سخن اخر(مراحل کاشت ایمپلنت)

نکته مهم دوستان متقاضی ایمبلنت دقت کنند که گاها ممکنست اینگونه استنباط کنید که کار اصلی در داشتن یک ایمبلنت، فقط مرحله اول و کاشت فیکسچر داخل استخوان است و باقی مراحل که بعد سه ماه انجام میشود بسیار ساده و ارزان قیمت است و بقولی فردی به یکی از بیماران من گفته بود که : 100 هزار تومان هزینه دارد و هر جایی میتوانی بروی و ایمبلنتت را روکش کنی . متاسفانه این سخن درستی نیست و با این نحوه سخن گفتن بیماران به اشتباه میافتند . مراحل دوم و سوم ایمبلنت بعد سه ماه انجام میشوند و گرانقیمت هستند. و اتفاقا بر عکس مرحله اول که یک جلسه چند دقیقه ای بیش نیست، مراحل بروتز و روکش بسبار وقت گیر و هزینه بر بوده و نیازمند مهارت و تجربه بالا و در اختیار داشتن لابراتوار عالی هستند. و حداقل حدود 4 یا 5 جلسه طی دو هفته طول میکشند. لذا دوستان دقت کنند که همه چیز ایمبلنت، کاشت قطعه اول نیست و برعکس انچه ممکنست بشما گفته بشود، مراحل بعدی هزینه بر بوده و زمان میبرند. با تشکر


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


سئوالات پر تکرار

طول عمر و دوام ایمپلنت چقدر است
ایمپلنت بدون جراحی چیست
قیمت ایمپلنت چند است
دلیل تفاوت قیمت (زیبایی- ایمپلنت ) در مطب های مختلف
قسمت های مختلف تشکیل دهنده ایمپلنت چیست
مدت زمان مورد نیاز برای یک درمان موفق
مراقب افراد بدون تخصص و مداخله گر در پروسه درمان باشید
فایل ویدیو

فعالیت ما را دنبال کنید

متن ویدیوهای آموزشی منتشر شده از دکتر در برنامه بسوی زندگی در شبکه 5 استانی خراسان رضوی
کلیه حقوق این قالب مربوط به مطب دندانپزشکی شبستری می باشد طراح نوآوران پردازش

فیلترها: لیست تگ ها برای جستجو