واترجت و ضرورت استفاده از آن چیست؟

4205CEF9-C077-4AD7-863F-DBA65D39F5D9.jpeg

واتر جت چیست و چرا استفاده از آن در بیماران دارای ایمپلنت بویژه افراد با سابقه دیابت و یا پیوره لثه ، مهم است ؟

واترجت دستگاهی است که با پاشیدن آب با فشار به دندان ها و لثه ها جرم های باقی مانده را از دهان خارج می کند و نقاطی که به وسیله مسواک قابل تمیز کردن نمی باشد را شستشو می دهد. این دستگاه برای افرادی که دارای اورتودونسی، روکش، ایمپلنت، دندان مصنوعی و یا پروتزهای اورتودنسی می باشند و یا نخ کشیدن را سخت می دانند بسیار ایداه آل است.  واترجت های دندانی میتوانند باکتری هایی که در اعماق لثه ها هستند را به بیرون رانده و از بین ببرند که این ویژگی در دستگاه های دیگر پاک کننده دندان و لثه ها دیده نمیشود. پس میتوان نتیجه گرفت که با خرید این دستگاه در واقع چند دستگاه را همزمان تهیه کرده اید.

با وجود اینکه ایمپلنت ها از مواد ضد پوسیدگی تولید میشوند اما واترجت های دندانی میتوانند با از بین بردن جرم های باقی مانده در اطراف ایمپلنت؛ از عفونت و التهاب لثه و در نتیجه سست شدن ایمپلنت جلوگیری کنند که این امر در دوام و ماندگاری ایمپلنت ها تاثیر مشهودی دارد. واترجت های دندانی در دو نوع بی سیم (پرتابل) و باسیم طراحی میشوند. مخزن آب در انواع مختلف این محصولات گنجایش متفاوتی دارد و منبع تغذیه بعضی از آنها برق شهری و بعضی دیگر باتری های شارژی میباشد. این دستگاه ها طول عمر بالایی دارند و در میان محصولات بهداشتی دهان و دندان از محبوبیت زیادی برخوردار هستند.

واتر جت های دندانی در برند های برتر دنیا از جمله: Waterpik , Water splash , Oral-B هستند.

دوستان دقت بفرمایند که :

بدون داشتن دستگاه     واتر پیک ”  یا واتر جت دند انی ،  احتمال عفونت و التهاب لثه  و استخوان در اطراف روکشی که  بر روی ایمپلنت  نصب میشود ، وجود دارد . 

هیچ نوع وسیله و روشی همانند انواع مسواک ها و برس ها و نخ دندان و دهان شویه ها و ….  بخوبی سیستم واتر پیک یا واتر جت ، قادر به تمیز کردن ایمپلنت نیست . 

تهیه و استفاده از واتر جت و واتر پیک برای تمام بیماران دارای  ” بریج ”    روکش ”    لامینت ”  و علی الخصوص تمام بیماران دارای ” ایمپلنت ”   بشدت توصیه میشود.


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


سئوالات پر تکرار

طول عمر و دوام ایمپلنت چقدر است
ایمپلنت بدون جراحی چیست
قیمت ایمپلنت چند است
دلیل تفاوت قیمت (زیبایی- ایمپلنت ) در مطب های مختلف
قسمت های مختلف تشکیل دهنده ایمپلنت چیست
مدت زمان مورد نیاز برای یک درمان موفق
مراقب افراد بدون تخصص و مداخله گر در پروسه درمان باشید
فایل ویدیو

فعالیت ما را دنبال کنید

متن ویدیوهای آموزشی منتشر شده از دکتر در برنامه بسوی زندگی در شبکه 5 استانی خراسان رضوی
کلیه حقوق این قالب مربوط به مطب دندانپزشکی شبستری می باشد طراح نوآوران پردازش

فیلترها: لیست تگ ها برای جستجو