چیدمان غلط دندانپزشکی شرایط کورونا

۱۳۹۹-۰۷-۲۵ توسط amir0
photo_۲۰۲۰-۱۰-۱۶_۰۰-۴۵-۱۹.jpg

چیدمان غلط دندانپزشکی شرایط کورونا

عفونت‌های ایربورن تنفسی در برخی مراکز، مشابه تصویر فوق

برخی درمانگاه‌ها، بعصی کلینیک‌ها، یا برخی مطب‌ها و مراکز دندانپزشکی که در طی دوران پاندمی کورونا کووید 19 با این سیستم، یونیت ها و صندلی های دندانپزشکی را کنار یکدیگر قرارداده، و بدون هیچ دیوار یا حفاظ شیشه ای یا چوبی، مابین صندلی‌های مختلف، همزمان، به درمان بیماران مختلف، می‌پردازند، و فاقد امکانات تهویه و تخلیه هوای آلوده به ذرات معلق آلوده ناشی از تراش دندان و درمانهای دندانپزشکی هستند و پروتکلهای بهداشتی را طبق آنچه سازمان‌های بهداشتی جهانی، اعلام کرده اند، رعایت نمی‌کنند، می‌توانند باعث انتشار عفونت کووید 19 از یک بیمار در حال درمان، به بیماران مجاور در یونیت ها و صندلی های مجاور شوند، چرا؟
چون ، درصد زیادی از مبتلایان کورونا، را، افراد بدون علامت تشکیل می‌دهند.این افراد بدون آنکه، خود، علامت بالینی قابل تشخیص خاصی داشته باشند، می‌توانند دیگر افراد را آلوده و مبتلا کنند و آن افراد، علامت دار بشوند.وقتی، چنین فردی روی یونیت قرار می‌گیرد و دندان‌هایش تراشیده می‌شوند، ذرات معلق در هوا بنام ایروسل یا دراپلت، در فصای اطراف بیمار و یونیت او، منتشر و تا چند متر، پخش می‌شوند و می‌توانند افراد مجاور را آلوده کنند.

بسیار مهم است که بدانید، اگر در یونیت بغل دستی شما با فاصله دو یا سه متر،. فرد دیگری، دراز کشیده و مشغول انجام درمان‌های دندانپزشکی بر روی او هستند، و شما نیز، ماسک بصورت ندارید، در معرص تنفس ذرات آلوده معلق در هوا، برآمده از حلق و دهان یک فرد احتمالا آلوده، در چنین سالنی، متل این تصویر فوق، هستید.
طبق این تصویر، افراد درمانگر،ماسک دارند و در امان هستند، ولی اگر یکی از بیمارانی که بر روی صندلی دندانپزشکی دراز کشیده و مشغول انجام درمان‌های دندانپزشکی ست، آلوده باشد، آلودگی ویروسی او، می‌تواند توسط ذرات معلق در هوا، ناشی از عملیات تراش دندان، تا حدود چند متر، منتشر و تا دقایق و حتی ساعاتی، در فصا معلق مانده، و تمام افراد دیگر حاصر در سالن، که ماسک و عینک و… ندارند را، می‌تواند آلوده کند.

قاعدتا، بیماران، هنگامیکه روی یونیت دراز می‌کشند تا درمان شوند، ماسک ندارند، ولی افراد تیم دندانپزشکی، ماسک و لوازم خفاطت شخصی دارند.لذا، این بیمارانی که در اطراف بیمار آلوده، دراز کشیده اند، براحتی، بدلیل نداشتن هیچ گونه حفاطتی، می‌توانند آلوده بشوند.مراقب اینگونه مراکز درمانی، طی دوران پاندمی کووید 19 باشید.طبق پروتکلها، این یو نیتهای دندانپزشکی، الزاما بایستی توسط. شیشه یا پلاستیک مناسب یا دیوار، از سقف تا کف، بطور کامل، از یکدیگر جدا بشوند، در پای هز یونیت، ترجیحا یک تصفیه کننده پرتابل هوا متکی بر فیلتر هپا، بکار گرفته بشود.
سر بیمار، در محل دریچه خروج هوای آلوده باشد، نه طرف وسط سالن، و….. و…. پروتکلهای مشخصی در مورد چنین سالن‌هایی با تعداد ی یونیت در آنها، وجود دارد تا احتمال انتقال آلودگی از یک فرد در روی یک یونیت، به افراد دیگر در یونیت دیگر را کم کند یا به صفر برساند.مهمترین آنها، جداسازی کامل سقف تا کف این یونیت ها و صندلی ها از یکدیگر میباشد

دندانپزشکی ایزوله

تمهیدات مطب ما

در مطب ما، دو اتاق مجزا، هر اتاق یک یونیت، طراحی شده که فشار منفی داشته و امکان انتشار ذرات آلوده معلق در هوا را به سایر اتاقها و افراد، به صفر می‌رساند.
بکار گیری اشعه ماورا بنفش لابلای بیماران، دستگاه کلد پلاسما، لامپهای یوتیزان،. دستگاه پرتابل تصفیه هوا با فیلتر هپا و از همه مهمتر، وکیوم پرقدرت خارج دهانی تصفیه کننده هوا که ذرات آلوده را با شدت و قدرت و سرعت بالا، بلافاصله از فصای اطراف دهان بیمار، خارج می‌کند، این نگرانی را به صفر می‌رساند.
اتاقعای متعدد، هر اتاق یک یونیت، جداسازی کامل بیماران، طبق پروتکل، در مطب ما وجود دارد.

ما نه تنها به حفاطت خود و پرسنل مطب، می‌اندیشیم و نگران خود هستیم، بهمان میزان، برای مراجعین و بیماران مان هم نگرانیم و تدارکاتی دیده شده، تا اگر، احیانا، فردی آلوده و بی علامت و غیر قابل تشخیص، در مطب حصور یافت، آلودگی او، به دیگران، حتی درصورت انجام درمان‌های دندانپزشکی، منتقل نشود.
تمام پروتکلها، در حداکتر کیفیت و کمیت ممکنه، رعایت می‌شوند تا شما آلوده نشوید.

مقاله :چیدمان غلط دندانپزشکی شرایط کورونا


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


سئوالات پر تکرار

طول عمر و دوام ایمپلنت چقدر است
ایمپلنت بدون جراحی چیست
قیمت ایمپلنت چند است
دلیل تفاوت قیمت (زیبایی- ایمپلنت ) در مطب های مختلف
قسمت های مختلف تشکیل دهنده ایمپلنت چیست
مدت زمان مورد نیاز برای یک درمان موفق
مراقب افراد بدون تخصص و مداخله گر در پروسه درمان باشید
فایل ویدیو

فعالیت ما را دنبال کنید

متن ویدیوهای آموزشی منتشر شده از دکتر در برنامه بسوی زندگی در شبکه 5 استانی خراسان رضوی
کلیه حقوق این قالب مربوط به مطب دندانپزشکی شبستری می باشد طراح نوآوران پردازش

فیلترها: لیست تگ ها برای جستجو