واترجت دندانی(واتر پیک) چیست

۱۳۹۸-۱۱-۲۴ توسط amir0
photo_2019-10-09_10-36-33.jpg

 

واتر جت

(واترجت دندانی).

بهترین روش زدودن جرمها و غذای تجمع یافته در اطراف”” ایمپلنتها ””’و بریج و روکشها ، دستگاه واتر پیک یا واتر جت دندانی است .

زدودن با آب(Water picking)  زدودن با آب که با عنوان water flossing شناخته می شود با نخ کشیدن سنتی دندان ها متفاوت است.زدودن باقیمانده های مواد غذایی بوسیله ی آب می تواند مناطقی را که با نخ دندان دسترسی به آن ممکن نیست، تمیز نماید.

زدودن با آب با بهره گیری از یک دستگاه خاص انجام می شود که جریان آب را با فشار مناسب بر روی سطوح دندانها و لثه هدایت می کند. به جای خراشیدن دندانها توسط نخ برای حذف پلاک، آب با فشار لازم لثه را ماساژ داده و باقیمانده های مواد غذایی را از فواصل بین دندانها خارج می کند.زدودن با آب مزایای بسیاری دارد، استفاده از waterpik ، به خصوص برای افراد دارای براکت و یا انواع دیگری از دستگاه ها مانند روکش، ایمپلنت، دست دندان مصنوعی و یا پروتزهای اورتودنسی آسان است (واترجت دندانی).
ماساژ لثه نیز می تواند سلامت لثه را بهبود بخشد و امکان تمیز نمودن مناطقی که با نخ کشیدن سنتی امکان پذیر نیست، را فراهم می کند.در تحقیقات متعدد دانشگاهی ، ثابت شده است که بوسیله دستگاه واتر پیک ، میزان بیشتری از باکتری های موجود در دهان شسته و نابود میشوند .

دستگاه واتر پیک ، آب را با شدت و فشار بر روی دندانها و لابلای روکش ها و ایمپلنتها هدایت میکند و ضمن ماساژ لثه ، غذای باقیمانده را شسته و عوامل عفونی را میزداید .

توصیه جدی ما بتمام بیماران ایمپلنت آنست که حتما و حتما از دستگاه واتر پیک(واترجت دندانی). استفاده کنند@drshabestari

این دستگاه همانند دستگاه مسواک برقی توسط کارخانه های متعدد و باشکال متعدد ساخته میشود انواع قابل حمل و پرتابل و یا انواع ثابت دارد .

با داشتن سر لوله های اضافی ، سایر افراد خانواده نیز میتوانند از آن استفاده کنند.

در مورد خرید این دستگاه در ایران ، حتما از طریق اینترنت سرچ کنید و فروشنده های این سیستمها را در تهران و شهرستانها بیابیدسعی کنید انواع پرتابل و قابل حمل آن را تهیه کنید .

 


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


سئوالات پر تکرار

طول عمر و دوام ایمپلنت چقدر است
ایمپلنت بدون جراحی چیست
قیمت ایمپلنت چند است
دلیل تفاوت قیمت (زیبایی- ایمپلنت ) در مطب های مختلف
قسمت های مختلف تشکیل دهنده ایمپلنت چیست
مدت زمان مورد نیاز برای یک درمان موفق
مراقب افراد بدون تخصص و مداخله گر در پروسه درمان باشید
فایل ویدیو

فعالیت ما را دنبال کنید

متن ویدیوهای آموزشی منتشر شده از دکتر در برنامه بسوی زندگی در شبکه 5 استانی خراسان رضوی
کلیه حقوق این قالب مربوط به مطب دندانپزشکی شبستری می باشد طراح نوآوران پردازش

فیلترها: لیست تگ ها برای جستجو